Pefkochori lub Pefkohori (możliwa różna pisownia) to miasteczko znajdujące się ok. 100 km od Salonik, drugim co do wielkości (po Atenach) mieście w Grecji. Położone jest na jednym z “palców” półwyspu Chalkidiki, na Kasandrze. 

Chalkidiki uważane jest za jeden z najpiękniejszych regionów Grecji. Oprócz przecudownej, ciepłej i czystej wody Morza Egejskiego, lasów piniowych, gór, przepięknych widoków można odnaleźć tu klimat dawnej greckiej prowincji.
W Śródziemnomorskim klimacie łatwo o wysokie temperatury, które w lipcu i sierpniu dochodzą tutaj nawet do 38 stopni. Zwolenników niższych temperatur zachęcam do wypoczynku wiosną lub jesienią. W tym okresie zmniejsza się też ilość gości odwiedzających półwysep.

Wybrzeże Chalcydyckie jest jednym z najczystszych w Europie, aż 42 plaże mają tzw. Błękitną Flagę.
Chalkidiki ujmuje połączeniem świata starożytnego z nowoczesnym. W jaskini Petralona zostały odnalezione pozostałości starożytnego człowieka, które świadczą o ok 600 000 letniej historii tego miejsca. Historia takich miast jak Afitos i Kalithea sięga VIII wieku p.n.e. Na wschodzie zaś leży republika monastyczna Athos, założona w 963 roku, zwieńczona szczytem o tej samej nazwie (2033 m n.p.m.), który przy dobrej widoczności możecie Państwo oglądać z tarasu w apartamencie Greckie Marzenie...